Antalya Kemer

Turkiyede, akdeniz kıyı şeridinin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Kemer, eşsiz plajları, lüks konaklama tesisleri ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Antalya‘nın bir ilçesi. Antalya’nın batısında, arkası alabildiğine çam ormanı, önünde Akdenizle birleşen, dag ve deniz havasının beraber yaşanabileceğini bir yerdir.

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Kemer, Antalya’ya transfer ile 50 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Batı Toros Dağları’nın eteklerine kurulmuş. Denizin, ormanın ve dağın harmanlandığı eşsiz bir manzaraya sahip olan Kemer muhteşem doğası, büyüleyici plajları, otel, restoran ve gece kulüpleriyle ziyaretçilerine üst düzey memnuniyet sağlayacak pek çok olanağa sahip. Yılın yaklaşık 300 günü güneşli olan kemer ve çevresinde 8 ay denize girmek mümkündür. mestlife.com transfer ile

Phaselis Antik Kenti, Tahtalı Dağı, Göynük Kanyonu ve Beldiği Mağarası Kemer’de gezilebilecek başlıca yerler olarak aklınızda kalsın. Likya Yolu parkurlarının da geçtiği Kemer’de trekking, dalış ve su sporları yaygın olarak gerçekleştirilebilen bahar– yaz sporları arasında gösterilir.

 

Türkiye’nin dünyada en çok taninan Kemer ilcesi günümüzde özellikle Kiriş, Tekirova, Çamyuva, kiriş, Arslanbucak, Kuzdere, Beycik, Göynük, Beldibi, Çıralı gibi beldeleriyle çok sayıda turisti kendine çekiyor.

Kemer; masmavi denizi, yemyeşil orman alanları ve muhteşem dağ manzarasının yanında 52 kilometrelik bir kıyı şeridine sahip. Bu kıyı şeridinde birçok koy ve küçük doğal limanlar mevcut. Ayışığı, Phaselis plajı gibi yerler bölgenin önemli plajları arasında.

320 yat kapasiteli modern marinasıyla belde Avrupa Çevre Eğitim Vakfı (FEEK)’in belirlediği kriterleri sağlayarak 1993 yılında Mavi Bayrak almaya da hak kazandı. Bunun yanında Kemer’e bağlı Tekirova, Göynük, Beldibi, Çamyuva ve Kiriş sahilleri de Mavi Bayrak’ın sahibi oldu.

Bölgenin en büyük merkezlerinden birisi olmasına rağmen Kemer daha çok göz alıcı koylarıyla tanınıyor. Tekirova, Çamyuva, Kiriş, Beldibi, Göynük belki de Kemer’den daha çok tanınan koylar. Mavi yolculuk rotasında bulunan Kemer’in tam donanımlı marinası yatçıları buraya çekiyor.

Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır / Mestlife.Com