Genel Bilgi

 Genel Bilgi

Türkiye’nin güneyinde Antalya’nın Serik ilçesine bağlı olan Belek ülkemizin önemli turizm merkezlerinden biridir. Antalya’nın 43 km doğusunda yer alır. Çam fıstıklarından oluşan bitki örtüsü ve golf sahalarıyla dikkat çeken belde ayrıca uzun sahil şeridiyle de tatilcilerin ilgi odağı olmaktadır.

 Ne Tarz Bir Tatil

Yaz Turizmi ve Golf Turizmi

 İklim

Yazları sıcak ve kurak kışları ise ılık ve yağışlı geçen Akdeniz iklimi görülür. Yaz aylarında hava sıcaklığı ortalaması 30°C – 34°C arasındadır. Kış aylarında ise hava sıcaklığı ortalaması 10°C civarındadır. Yağışlar oldukça seyrektir.

 Ne zaman gidilir?

Turizm sezonu mayıs-eylül arasıdır. Ancak nisan ve ekim aylarında da turistler tarafından sıkça ziyaret edilir. Yaz aylarında aşırı sıcaklık değerleri gözlenebildiğinden dolayı bu sıcaklıklardan rahatsız olmamak için nisan-mayıs-haziran ve eylül-ekim ayları daha uygundur. Bazı oteller sene boyunca hizmet verir. Ancak turizm sezonu dışında çok hareketli bir bölge değildir.

 Yeme İçme

Belek turistik bir bölge olmasından dolayı çok çeşitli mutfaklara ev sahipliği yapmaktadır. Ancak bölgedeki restoranlarda genel olarak Akdeniz mutfağı ön plana çıkar. Belek turizmi daha çok otellerdeki her şey dahil uygulamasına göre gelişmiş olduğundan dolayı genelde otel restoranları tercih edilmektedir. Pek çok otelde açık büfe uygulamaları vardır ve ziyaretçilerden ekstra ücret talep edilmez. Ancak bazı büyük oteller lüks restoran seçenekleri sunar ve bu restoranlarda ekstra ücretler ödemeniz gerekebilir.

 Gündüz Ne Yapmalı?

Belek, Yaz Turizmi ve Golf Turizmi için tercih edilen bir beldedir. Geniş kumsallarıda güneş ve denizin tadını çıkartabilir, çeşitli su sporlarını deneyebilirsiniz. Bunun yanı sıra pek çok otelde verilen golf kurslarına katılabilirsiniz.Belek lokasyon olarak Aksu, Serik, Manavgat ve Side’ye de yakın konumda bulunduğundan araç kiralayarak ya da toplu taşıma ile bu bölgelerdeki tarihi eserleri ziyaret edebilir, şelalelere ve kanyonlara gidebilirsiniz.

 Gece Ne Yapmalı?

Belek ziyaretçilerine hareketli bir gece hayatı sunar. Fakat gece hayatı genel olarak oteller ve otellerin bünyesinde bulundurduğu bar ve gece kulüplerinde yoğunlaşmaktadır.

 Alışveriş

Belek’te alışveriş seçenekleri olarak halk pazarından yöreye özgü, el emeği halı, kilim, takı gibi ürünler bulunmaktadır. Merkezinde yoğunlaşan alışveriş noktaları, daha çok yabancı turistlere yönelik eşyalar satmaktadır.

 Festivaller

Serik (Yaz boyunca ~ Festival)
Aspendos Antik Tiyatrosu Yaz etkinlikleri

 Önemli Yerler

Düden Şelalesi (Aksu)

Perge (Aksu)

Kurşunlu Şelalesi (Aksu)

Manavgat Şelalesi (Manavgat)

Side Antik Tiyatrosu (Side)

Köprülü Kanyon (Side)

Aspendos (Serik)

Uçansu Şelaleleri (Serik)

Zeytintaşı Mağarası (Serik)

  •   

    Belek

  •   

    Antalya Havalimanı

Araç Araç Fiyatı
Mercedes Sprinter 250 €
Mercedes Vito 230 €
Rezervasyon Yap

Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır / Mestlife.Com